.

Stopy fundamentowe

Stopy fundamentowe

Stopy fundamentowe to elementy konstrukcyjne, które są odpowiedzialne za przekazanie obciążeń z konstrukcji na podłoże gruntowe. Najczęściej projektuje się stopy o kształcie kwadratu lub prostokąta w rzucie oraz o kształcie prostokątnym, schodkowym lub trapezowym w przekroju poprzecznym.
Cena katalogowa: 0,00 zł

Zaznacz więcej opcji produktu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Opis produktu
Szczegóły
Stopy fundamentowe to elementy konstrukcyjne, które są odpowiedzialne za przekazanie obciążeń z konstrukcji na podłoże gruntowe. Najczęściej projektuje się stopy o kształcie kwadratu lub prostokąta w rzucie oraz o kształcie prostokątnym, schodkowym lub trapezowym w przekroju poprzecznym. Dla prawidłowego wbudowania elementów prefabrykowanych podbudowę powinno się zakończyć na poziomie minimum 10 cm poniżej spodu prefabrykowanej stopy fundamentowej. W prefabrykacie wykonuje się otwory zalewowe, przez które – po potwierdzonym usytuowaniu elementu – podaje się beton do momentu jego pełnego wypływu wokół obrysu fundamentu. Prefabrykowane stopy fundamentowe łączy się ze słupem w sposób sztywny za pomocą 'wytyków',czyli wypuszczonych prętów zbrojeniowych lub systemowych łączników gwintowanych. Innym rozwiązaniem są stopy kielichowe, gdzie połączenie ze słupem polega na zalaniu specjalną zaprawą montażową przestrzeni pomiędzy wyprofilowaną podstawą słupa i wewnętrzną częścią kielicha. OFERTA: Posiadamy w swojej ofercie stopy fundamentowe o wymiarach dostosowanych do potrzeb projektu, a jedynym ograniczeniem są tu gabaryty transportowe. Wykonujemy stopy fundamentowe o różnych kształtach, także kielichowe. Elementy te mogą być wyposażone w akcesoria do połączenia z belkami/ścianami podwalinowymi, jak: dyble, kotwy z gwintem oraz szyny kotwiące. W elementach zabudowane są uchwyty do transportu.
• budownictwo przemysłowe, hale i magazyny
• fundamenty pod słupy oświetleniowe i billboardy
• budowle tymczasowe, jak: pawilony, wiaty, namioty
ZALETY
• krótki czas realizacji
• bez konieczności prac szalunkowych i zbrojarskich na budowie
• wiele możliwości realizacji sztywnego połączenia słupa ze stopą
• beton wykonywany w zakładzie prefabrykacji zapewniający zakładaną w projekcie wodoszczelność i mrozoodporność
• wysoka dokładność uzyskana w zakładzie prefabrykacji w stosunku do wykonania w warunkach budowy
• dzięki zastosowaniu uchwytów transportowych możliwość przestawiania elementów (dotyczy fundamentów pod reklamy/billboardy)

Wykorzystane zdjęcia i opisy produktu są własnością firmy Betard.
Napisz własną recenzję
Piszesz opinię o: Stopy fundamentowe